Hogyan alakul ki?

Visszér vérrög. A felületes visszér trombózis lefolyása

Az érintett véna elhelyezkedhet a bőrhöz közel, ilyenkor felszínes thrombophlebitisről beszélünk, de lehet mélyen az izmokban is mélyvénás trombózist okozva.

visszér vérrög

A mélyvénás trombózis fokozza a súlyos szövődmények kockázatát, ide értve a tüdőembólia kialakulását. A thrombophlebitist általában huzamosabb ideig fennálló inaktivitás eredményezheti, például egy hosszú autóút, vagy repülőút, illetve műtét utáni hosszabb ágynyugalom során is kialakul.

A csökkent izommozgás csökkenti a vénák keringését, és ez lehetővé teszi, a vér megalvadását és a vérrög kialakulását. Bénulás, bizonyos daganatok és az ösztrogén tartalmú hormonkészítmények szintén visszérgyulladást okozhatnak.

A thrombophlebitis rizikófaktorai

Az öröklött véralvadási zavarok is fokozhatják a betegség kialakulásának kockázatát. A különböző házi praktikák segítségével csökkenthető a fájdalom és a vérrög kialakulásának kockázata. Különböző kezelések, ideértve a gyógyszeres és műtéti kezelést, szintén rendelkezésre állnak.

visszér vérrög

Hirdetés Milyen tünetekkel jár a betegség? A thrombophlebitis tünetei az alábbiak lehetnek: az érintett terület melegsége, nyomásérzékenysége és fájdalma; az érintett terület kipirosodása és duzzanata.

Külső aranyér A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat! Visszérgyulladás vagy mélyvénás trombózis? A probléma igen fájdalmas lehet, így könnyű összekeverni az életveszélyes mélyvénás trombózissal.

Ha egy felszínes véna érintett, a bőr alatt tapinthatóvá válik egy piros, kemény, nyomásérzékeny köteg. A betegek többségénél a mélyvénás trombózis nem okoz semmiféle tünetet. Némely esetben az érintett végtag - főleg felálláskor és járkáláskor - duzzadt, nyomásérzékeny és fájdalmas lehet, illetve a megbetegedés lázzal járhat.

Pfizer: szívbeteg? Ennyire lesz hatékony a vakcina Hirdetés Sokan rettegünk a kialakulásától és a következményeitől, ezért Prof. Blaskó Györgyöta Trombózisközpont véralvadási specialistáját megkérdeztük, hogyan csökkenthetjük a kialakulásának esélyét. Mi a trombózis? Trombózis során a vér az érpályán belül megalvad és így elzárja a vérkeringés útját.

A thrombophlebitis rizikófaktorai A trombózist leggyakrabban egy vérrög okozza. A vérrög gyakran a vér elégtelen keringése miatt alakul ki. A trombózis kockázata fokozott, hogyha Ön: Mikor forduljunk orvoshoz?

visszér vérrög

Keresse fel orvosát, ha egy piros, duzzadt, nyomásérzékeny vénát talál, különösen akkor, ha Önnél a trombózis egy vagy több rizikófaktora fennáll! Ha a véna nagyon meg van duzzadva és fáj, vagy magas láz, illetve légszomj is kialakult, mindenképpen menjen kórházba! Ezek a tünetek utalhatnak mélyvénás trombózisra.

visszér vérrög

Ez azért veszélyes, mert a mélyvénás trombózis fokozhatja tüdőembólia kockázatát, mert a trombusból leszakadó visszér vérrög, az embólus, a tüdőerekig akadálytalanul haladhat, majd a tüdőben elakad és kizárja ezt a tüdő területet a légzésből. Minél több kockázati tényezője van, annál nagyobb valószínűséggel alakul ki trombózis.

Hogyha egy, vagy több rizikófaktor jelen van Önnél, a huzamosabb ideig visszér vérrög inaktivitás - többek között egy hosszabb autó- illetve repülőútilletve tervezett műtét - előtt mindenképpen beszélje meg a megelőzés lehetséges formáit orvosával!

visszér vérrög

A thrombophlebitis kezelése Ha a trombózis egy felszínes vénát érint, orvosa egyszerű praktikákat javasolhat Önnek a fájdalmas terület kezelésére: az érintett láb megemelése, nemszteroid gyulladásgátló gyógyszerek szedése. Általában egy hét alatt az állapot rendeződik. Ezt olvasta már?